До уваги батьків, які мають дітей з інвалідністю!
Ваші діти можуть пройти курс реабілітації за кошти державного бюджету.
Для цього Департаментом соціального захисту населення Запорізької міської ради на 2024-й рік виділено 9 528 000,00 гривень.
Що потрібно для отримання послуги:
- обрати реабілітаційну установу. З переліком реабілітаційних установ, які надають послуги, можна ознайомитись на офіційному вебсайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю в розділі "Реабілітація дітей"
- одному із батьків дитини чи її законному представнику подати заяву про направлення дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи для отримання реабілітаційних послуг за затвердженою Мінсоцполітики формою особисто до відділів прийому громадян Департаменту в районах міста або шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
До заяви додати документи:
копію паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу
одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника
копію свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини
копію індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою No027/о
копію документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування)
один з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України)
Умови і особливості надання послуги:
Послуга надається шляхом укладання двосторонніх договорів між Департаментом та обраною одним з батьків чи законним представником дитини реабілітаційною установоюпротягом бюджетного року в порядку черговості надходження заяв.
Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.
Якщореабілітаційних послуг потребують одночасно двоє і більше дітей з однієї сім’ї, супроводжуючою особою може бути також другий із їх батьків, законних представників, один із близьких родичів (повнолітні брат або сестра, бабуся, дідусь, дядько, тітка) за наявності письмового підтвердження про це одного з батьків або законного представника. У такому разі заяву подає один з батьків або законний представник.
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. грн, III ступеня – 25 тис.грн.
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II ступеня не може перевищувати 24 тис.грн., III ступеня – 37,5 тис.грн.
Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року, які можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.
Вартість витрат реабілітаційної установи на реабілітаційні послуги для однієї дитини становить не менше ніж 60 відсотків граничної вартості реабілітаційних послуг для однієї такої дитини.
У граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можуть включатися витрати на харчування дитини.
Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей здійснюється в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам як оплати за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує встановленої граничної вартості реабілітаційних послуг. Якщо вартість таких послуг є меншою від граничної, – у розмірі, що не перевищує фактичної вартості реабілітаційних послуг.
Інформація про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг оприлюднюється щомісяця до 15-го числа на офіційному вебсайті ДСЗН ЗМР у розділі «Категорії» - «Інші» - «Забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними послугами за бюджетною програмою 2507110»
Прийом документів здійснюється у відділах прийому громадян Департаменту в районах міста:
Вознесенівський район: адреса: вул. В’ячеслава Зайцева,14
050 200 46 70, 063 206 02 56
Дніпровський район: адреса: бульвар Вінтера, 14
063 160 49 41, 063 160 49 76
Заводський район: адреса: вул. Аматорська, 56
050 225 69 20, 050 200 49 16
Комунарський район: адреса: вул. Чумаченко, 32
050 303 61 22, 050 303 61 20
Олександрівський район: адреса: вул. Олександрівська, 26
063 206 02 38, 050 101 30 90
Хортицький район: адреса: вул. Лахтінська, 4б
093 289 10 01, 093 289 10 02
Шевченківський район: адреса: вул. Чарівна, 16
063 160 50 69, 063 160 50 67
Шановні читачі! Для забезпечення реабілітаційними послугами якнайбільшої кількості дітей просимо поширювати цю інформацію!